Warsztaty Rozwojowe i Szkolenia NVC i Logoterapia w Olsztynie

W naszej pasji do pracy, nieustannie poszukujemy inspiracji, aby pomóc innym w osiągnięciu głębszego zrozumienia samego siebie i innych. Marshall Rosenberg, twórca NVC, pozostaje jednym z naszych największych mentorów, który nie tylko nas inspiruje, ale również pokazuje, co może blokować ludzkie relacje z innymi oraz jak nawiązać z nimi prawdziwy kontakt. Jego podejście wywodzi się z idei empatii, szacunku oraz porozumienia.

Kolejną osobą, która na naszą pracę wywarła olbrzymi wpływ, jest Victor Frankl i jego logoterapia. Jego podejście skupia się na znaczeniu sensu w życiu i jak ważne jest to dla ludzkiej egzystencji. Poza tym, czerpiemy inspirację z innych znakomitych myślicieli i terapeutów, takich jak Eugene Gendlin, Carl Rogers, Kare Landfald i wielu innych. Wszyscy oni zainspirowali nasze metody pracy, a ich podejścia wciąż pomagają nam w rozwijaniu naszych umiejętności terapeutycznych i wnoszą cenne elementy do naszej pracy.

woman, silhouette, tree-3087521.jpg

W życiu każdego człowieka potrzeby i wartości stanowią fundament, który kieruje wyborami i decyzjami. To, jak się czujemy, zależy od naszych zaspokojonych i niezaspokojonych potrzeb. Natomiast wartości wpływają na nasze podejście do świata i na to, jakie wybory podejmujemy. Nasze doświadczenia, zarówno te z życia prywatnego, jak i zawodowego, pokazują nam, że gdy człowiek żyje w zgodzie ze swoimi potrzebami i wartościami, znajduje bliskość z samym sobą, z życiem oraz innymi ludźmi.

silhouette, women, tree-3613840.jpg

   Od 8 lat prowadzimy wspólnie warsztaty dotyczące rozwoju i komunikacji. Prowadzimy również coaching/terapię opartą o NVC oraz Logoterapię (analiza egzystencjalna Viktora Frankla)

   Mamy doświadczenie tysięcy godzin przeprowadzonych zajęć warsztatowych oraz indywidualnego coachingu i terapii, zarówno z młodzieżą jak i dorosłymi.

   Prowadziliśmy warsztaty dla wielu organizacji pozarządowych i instytucji, m.in.: Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Federacji FOSA, OCOP, Stowarzyszenia Bajka, Stowarzyszenia Frączki, Fundacji Nexus, Stowarzyszenia Kobiety Kieźlińskie, Fundacji Fika, GOK w Dywitach, MOK w Olsztynie, Koła Socjologów Quaero, ToTu w Bagnie, i innych.

   Najważniejsze dla nas są autentyczność i skuteczność. W naszej pracy stosujemy to co sami sprawdziliśmy i do czego jesteśmy przekonani, że działa.

 

Opinie o nas:

Polecam warsztaty u Ani i Maćka. Są to niezwykle mądrzy, wrażliwi na potrzeby i empatyczni ludzie. Są ekspertami w dziedzinie komunikacji. Dzięki ich warsztatom relacje w rodzinie poprawiają się na lepsze! Dzięki ich wiedzy przekazywanej podczas zajęć, możliwe staje się wypracowanie rozwiązań opartych na szacunku, zrozumieniu i nieocenianiu. W związku z tym nauczyłam się mówić o faktach, o swoich uczuciach, o tym co dla mnie ważne. Oprócz tego, Ania z Maciejem są doskonałymi mediatorami, polecam skorzystać z wiedzy jaką posiadają i udać się o pomoc w rozwiązaniu konfliktu. Cieszę się, że trafiłam na warsztaty do tak profesjonalnych, a przy tym fajnych ludzi! ❤️
– Martyna

 
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Anią i Maciejem. Polecam każdemu kto ma problem z dogadaniem, w sytuacjach w których wydawałoby się że porozumienie nie jest możliwe. Dzięki przygotowaniu z Anią moja sprawa sądowa potoczyła się tak jak tego chciałam a ja ze spokojem potrafiłam ułożyć zdania w których było wszystko to o czym chciałam powiedzieć, bez oceniania drugiej strony. Niesamowite jak wiele można zdziałać odpowiednią przemową! Pomoc jak dla mnie bezcenna
– Paulina

Gorąco Polecam! Uczestniczyłam w kursie NVC, który prowadzili Ania i Maciej. Zajęcia zawsze przebiegały w sympatycznej i empatycznej atmosferze, chociaż często poruszane były niełatwe tematy do dyskusji. Uważam, że warto zainwestować w samorozwój i wspólnie napić się herbaty 🙂 

– Basia

Ludzie dla ludzi. 😉

– Witek

Dziś poznałam Anię i Macieja. To cudowni, ciepli ludzie, których cieszy szczęście innych, w związku z czym chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na pewno wrócimy i ponownie napijemy się herbaty.

– Jola

Dziękujemy za wspaniałe chwile, na pewno wrócimy! 😉

– Monika

Dziękujemy za wspaniałe chwile, na pewno wrócimy! 😉

– Monika

Polecam zajęcia z Panem Maćkiem ( nie miałam przyjemności korzystać z wiedzy Pani Ani) . Pan Maciej to mądry , empatyczny i otwarty na potrzeby ludzi człowiek . Uważam ,że jest ekspertem w swojej dziedzinie. Dzięki wiedzy , którą nabyłam podczas zajęć , mogę w mojej rodzinie pracować nad rozwiązywaniem spraw opierając się na zrozumieniu, szacunku ,trosce i działać ” bo chcę – a nie muszę „. Łatwiej jest mi mówić o swoich uczuciach, o tym co dla mnie ważne. Nie szukam w wypowiedziach innych podtekstów . Cieszę się, że mogłam poznać Pana Macieja i polecam każdemu kto chce zrozumieć samego siebie , ale chce też nauczyć się komunikacji z partnerem, w rodzinie czy np. z współpracownikami. Poza tym wszystkim cieszę się ,że te warsztaty to nie była prezentacja wyświetlona na ekranie i ” radźcie sobie” , lecz rozmowa ,odpowiedzi na nurtujące pytania. Poznać Pana to była czysta przyjemność.

-Patrycja