terapia dla par olsztyn.jpgTerapia dla par

Związek to sfera życia w której możemy doświadczać wiele szczęścia, ale również wiele cierpienia. Wraz z upływem czasu, kiedy być może do miłości wkrada się rutyna partnerzy zaczynają czuć samotność, brak zrozumienia, zastanawiają się czy w ogóle jest im jeszcze razem po drodze. Być może dochodzi coraz częściej do kłótni, coraz dłuższych okresów milczenia, kryzysów. Czasem można mieć wrażenie, że to co parę łączy to dzieci, kredyt i kot.

Terapia pary, małżeńska pomaga w nowy sposób spojrzeć na relację, poprawia komunikację, uczy nowych strategii rozwiązywania problemów, odświeża to co ważne, kieruje uwagę na to co działa i łączy.

Terapia dla par w nurcie logoterapeutycznym obejmuje również to co jest na głębszym poziomie ważne, to co wyznacza kierunki życia, to co sprawia, że podejmujemy określone wybory. Każdy z partnerów ma szansę odkryć i ułożyć swoje rozumienie i priorytetowość własnych wartości. Następnie konfrontacja z partnerem otwiera pole do rozmowy, lepszego zrozumienia,  zbudowania relacji na głębszym poziomie.